Gjennom innlegg fra flere hold og en diskusjon med salen, vil vi adressere relevante KI-problemstillinger for dere som arbeider for å styrke informasjonssikkerhet, personvern og beredskap i kommuner og fylkeskommuner.
- Har kommuner og fylkeskommuner tenkt igjennom konsekvensene?
- Har vi teknologidrevet, eller organisasjonsdrevet innovasjon med KI?
- Hvilke risikoer og trusler må vi hensynta?
- Hvordan drive ansvarlig bruk av KI?
- Hvilke ansvar har vi som enkeltpersoner og organisasjoner når vi tar i bruk KI?
KS vil gjennom erfaringen fra sitt arbeid på nasjonalt nivå, formidle eksempler og anbefalinger om hvordan vi sammen kan finne løsninger.
Kristiansand kommune deler erfaring fra hvordan de i arbeidet med innovasjon og digitalisering ser mulighetsrom ved ansvarlig bruk av KI og har tatt i bruk en KI-sandkasse som et virkemiddel.
Elisabeth Austad Asser gir oss innblikk i hvorfor KI er en teknologi med kraft til å endre samfunnet, hva vi bør passe på og hvordan vi kan sikre at KI brukes til å tjene oss på en god måte slik at vi utvikler et trygt og godt samfunn.